Zdrowa i efektowna stylizacja włosów bez tajemnic

Dobrze dobrane kosmetyki

Najważniejszym trendem w pielęgnacji włosów jest obecnie dopasowywanie kosmetyków do porowatości włosa. Wyróżnia się podział na niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate – w zależności od tego, jak ściśle łuski włosa przylegają do jego rdzenia. Im bardziej porowate włosy, tym łuski są bardziej rozchylone, a co za tym idzie – kosmyki bardziej szorstkie, puszące się i niesforne. W przypadku włosów niskoporowatych warto używać kosmetyków nawilżających (z dużą ilością humektantów). Włosom średnioporowatym potrzebna jest równowaga PEH (protein, emolientów i humektantów). Do włosów wysokoporowatych najlepiej stosować natomiast odżywki emolientowe.

Olejowanie

Dla wielu włosomaniaczek olejowanie jest jednym z najważniejszych odkryć w dziedzinie pielęgnacji. Olej zatrzymuje wilgoć wewnątrz włosów i sprawia, że są miękkie, elastyczne i błyszczące. Olejowanie można przeprowadzić na kilka sposobów – nakładając preparat na suche pasma, zwilżone (np. hydrolitem) albo na zupełnie mokre. Niezależnie od wybranej metody, następnie włosy należy zawinąć w ręcznik lub turban, a po około 30 minutach zmyć olej za pomocą odżywki bez silikonu. Bardzo ważne, by wybrać olej dopasowany do porowatości włosów! Włosy niskoporowate lubią m.in. olej kokosowy, średnioporowate – olej arganowy i rycynowy, a wysokoporowate – olej z pestek winogron lub z czarnuszki.

Bez alkoholu

Istnieje powszechna opinia, że kosmetyki do włosów nie powinny zawierać alkoholu, ponieważ może on wysuszać pasma. Tymczasem składnik ten znajduje się w wielu preparatach do pielęgnacji i stylizacji, ponieważ wykazuje działanie konserwujące, bakteriobójcze, a także jest dobrym rozpuszczalnikiem. Okazuje się, że alkohol alkoholowi nierówny. Tzw. złe alkohole, które faktycznie mogą wysuszać włosy zniszczone czy puszące się, to .in.. alkohol denat, SD alkohol, isopropyl alcohol. Nieszkodliwe to natomiast stearyl alcohol, cetyl alcohol, lanolin alkohol i inne alkohole woskowe lub tłuszczowe. Są bezpieczne dla skóry głowy i naturalnej warstwy ochronnej włosów.

Kosmetyki to nie wszystko

Efekt dobrze dobranej pielęgnacji łatwo zniweczyć. Wysoka temperatura, nieumiejętna stylizacja, pośpiech czy złej jakości urządzenia – wszystko to może doprowadzić do przesuszenia kosmyków. Na szczęście można temu przeciwdziałać.

Bezpieczna stylizacja

Bezpieczna stylizacja to taka, która nie wysusza włosów i nie narusza ich struktury. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego urządzenia. Dobra suszarka będzie wyposażona w funkcję jonizacji (zapobiegającą puszeniu się kosmyków), regulację temperatury i tryb chłodnego nawiewu. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i technologie, które mają zwiększyć bezpieczeństwo stylizacji, takie jak SenseIQ od Philips. Suszarka BHD827/00 ma 5 cyfrowo zaprogramowanych trybów suszenia oraz 3 nasadki w zestawie: koncentrator, masażer i dyfuzor, co oferuje Ci spersonalizowane doświadczenie suszenia i stylizacji włosów. Nie musisz już szukać kompromisów między ich zdrowiem, a perfekcyjną fryzurą.

SenseIQ

Marka Philips stworzyła technologię SenseIQ właśnie po to, by odpowiadać na indywidualne potrzeby posiadaczek różnych typów włosów. W tej chwili linia SenseIQ składa się z trzech sprzętów: suszarka BHD827/00, lokówka BHB886/00 i prostownica BHS830/00. Na czym polega ich wyjątkowość? W urządzeniach znajduje się specjalny czujnik, który na bieżąco sprawdza temperaturę włosów i dopasowuje parametry pracy tak, by zminimalizować ryzyko przesuszenia i zniszczenia kosmyków. Dzięki temu podczas suszenia włosy zachowują nawet do 95% ich naturalnego nawilżenia, podczas prostowania do 70% przy każdej stylizacji, a przy używaniu lokówki automatycznej możesz zachować do 95% naturalnej siły włosa.

Liczy się szybkość

W domowej stylizacji duże znaczenie ma również szybkość. Szczególnie rano, gdy za chwilę trzeba rzucić się w wir obowiązków. Nie warto jednak skracać czasu stylizacji za wszelką cenę. Ogromnym błędem jest np. prostowanie lub kręcenie mokrych czy wilgotnych włosów – może to doprowadzić do ich poważnego uszkodzenia. Warto też wybierać sprytne sprzęty, które przyspieszą ten proces, takie jak lokówka automatyczna Philips SenseIQ BHB886/00. Urządzenie samo, za pomocą specjalnych klamerek, nawija na wałek pasmo po paśmie i kręci lub faluje włosy w zależności od wybranych ustawień. Dzięki temu wystarczy już kilka minut, by cieszyć się pięknymi lokami niczym z salonu fryzjerskiego.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.
arrow