Technologia i sprzęt dla biznesu. Jak zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność w pracy?

Technologia i sprzęt dla biznesu. Jak zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność w pracy?

Praca zdalna oraz w systemie hybrydowym to dla większości firm codzienność. Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, ale też efektywności w zespole wymaga dobrego sprzętu i oprogramowania. Surface dla Firm to nowoczesne środowisko pracy od Microsoft.

Pełny pakiet do pracy zdalnej w mobilnym urządzeniu

Surface dla Firm to sprzęt zaprojektowany z myślą o pracownikach, ich potrzebach oraz wciąż zmieniających się warunkach i metodach pracy. Użytkownicy docenią kompaktowy rozmiar i niewielką wagę urządzeń, co pozwoli im pracować z dowolnego miejsca, a także wysoką wydajność procesora, długi czas pracy baterii oraz komfort pisania na klawiaturze.

Cała gama urządzeń Surface dla Firm oraz usługa Microsoft 365 pozwalają na wybór najbardziej efektywnego, dostosowanego do indywidualnych wymagań, sposobu pracy.

Surface dla Firm to także gwarancja bezpieczeństwa i kontroli dzięki zabezpieczeniom wbudowanym w sprzęt i możliwości zarządzania z poziomu chmury dzięki Windows 10 Pro.

Biznesowe spotkania jak na żywo

W Microsoft wiedzą, jak hardware powinien wspierać software. Budowanie relacji z klientami i współpracownikami poprzez spotkania w aplikacji Teams stało się jeszcze bardziej naturalne. Biznesowe urządzenia Surface zapewniają doskonałą jakość dźwięku oraz połączeń wideo.

Smukły Surface Laptop 3 na przykład dostępny jest w wersji z 13,5 lub 15-calowym ekranem – w obu modelach w wersji dotykowej. Wbudowana kamera HD i dwa mikrofony studyjne, specjalne zestrojone pod oprogramowanie Teams, zapewniają wyraźny obraz i czysty dźwięk.

Piórem po dotykowym ekranie

Urządzenia Surface dla Firm ułatwiają codzienną pracę. Wszystkie wyposażone są w dotykowy ekran i proporcję 3:2, zbliżoną do formatu kartki papieru.

Pióro Surface pozwala robić odręczne notatki, praktycznie bez opóźnień, a korzystanie z niego do złudzenia przypomina pisanie na papierze. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne. Można również nim rysować, a to co narysujemy zależy już tylko od naszych umiejętności i talentu.

Biometria dla większego bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo informacji to jedno z wyzwań pracy zdalnej. Zabezpieczenia Microsoft, w które są wyposażone urządzenia Surface dla Firm, chronią organizację i należące do niej dane, bez względu na to, gdzie konkretnie się znajdują i czym się zajmują jej pracownicy.

Funkcja Windows Hello umożliwia błyskawiczny dostęp do urządzeń przy użyciu czytnika linii papilarnych (jak w Surface Laptop Go) lub funkcji rozpoznawania twarzy. Windows Hello to bardziej osobisty i dużo bezpieczniejszy od tradycyjnego hasła sposób logowania.

Możesz stracić komputer, ale nie stracisz danych

Kolejne narzędzie chroniące dane firmy to BitLocker, kryptograficzna ochrona danych na nośnikach. Funkcja umożliwia zaszyfrowanie jednego lub większej liczby dysków podłączonych do komputera oraz weryfikację integralności składników biorących udział we wczesnej fazie uruchamiania urządzenia za pomocą modułu TPM (Trusted Platform Module). TPM to mikroukład będący podstawą bezpieczeństwa komputera. Układ przechowuje unikalny klucz szyfrujący i – w momencie na przykład kradzieży urządzenia – znacząco utrudnia niepowołanym osobom dostęp do firmowych danych.

Odporny na ataki i nieostrożność użytkownika

O bezpieczeństwo firmowych danych dba również platforma "Ochrona punktu końcowego" w usłudze Microsoft Defender, kompleksowe rozwiązanie, które wykrywa potencjalne zagrożenia i anomalie w urządzeniu, dostępne w usłudze Microsoft 365 E5.

Platforma zapobiega cyberatakom i wykrywa naruszenia po ataku. Ocenia luki na podstawie czynników ryzyka i zarządza nimi, zmniejsza obszar podatny na ataki, automatycznie bada i koryguje anomalie, a także reaguje na próby ataków.

Ochrona urządzeń Surface działa w chmurze, a więc nie potrzebuje dodatkowych programów ani infrastruktury. Zawsze jest aktualna.

Nie musisz jeździć do działu IT w biurze

Kolejne wyzwanie ery pracy zdalnej to współpraca z działem IT. Jednak i z tym biznesowe urządzenia Microsoft Surface, wyposażone w system Windows 10 Pro, doskonale sobie radzą, pozwalając na zdalne wdrażanie sprzętu z dowolnego miejsca.

Windows Autopilot umożliwia instalację oraz wstępną konfigurację nowego urządzenia, dzięki czemu jest ono gotowe do użytku od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy je włączyć, podłączyć do Wi-Fi, a program pobierze odpowiednie informacje z chmury.

Windows Autopilot upraszcza także resetowanie i ponowne wykorzystanie urządzeń oraz wdrożenie najnowszej wersji systemu Windows 10 Pro wraz z zainstalowanymi aplikacjami i zsynchronizowanymi profilami.

Znajdź sprzedawcę Surface

Zainteresowany ofertą Surface dla biznesu? Znajdź autoryzowanego sprzedawcę Microsoft Surface i uzyskaj dostęp do szerokiego wyboru urządzeń, akcesoriów, usług i opcji uzyskiwania pomocy technicznej. Sprzedawcy pomogą przy wyborze najbardziej korzystnej metody zakupu, wdrożeniu komputerów Surface w firmie, a także posprzedażowej pomocy technicznej czy organizacji szkoleń dla użytkowników. Wystarczy znaleźć najbliższy punkt.

Lista autoryzowanych sprzedawców produktów Microsoft — Microsoft Surface dla firm

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.
arrow