Podążaj za sportowymi marzeniami. Oni udowodnili, że warto!

Podążaj za sportowymi marzeniami. Oni udowodnili, że warto!

Dziś większość nastolatków marzy, by zostać internetowymi twórcami. Chcą być zauważeni i podziwiani. Droga do prawdziwej sławy wiedzie jednak przez sport. Tu wszystko zależy od wykonanej pracy, a nie zmieniających się algorytmów. Dowodem są medale, które młodzi Polacy zdobyli podczas EYOF.

Sportowe święto młodzieży

EYOF (European Youth Olympic Festival), czyli Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy to międzynarodowa impreza dla nastoletnich sportowców rozgrywana na wzór igrzysk olimpijskich. Podczas ceremonii otwarcia zapalany jest znicz, a zawodnicy przed startem biorą udział w ślubowaniu. Obok rywalizacji sportowej niezwykle ważnym elementem imprezy jest bogaty program edukacyjny oparty na promocji wartości olimpijskich, zdrowego stylu życia oraz wymianie międzykulturowej.
Festiwal zapewnia młodym sportowcom ogromną motywację, ponieważ od samego początku nadaje sens ich karierze – Jacques Rogge, pomysłodawca EYOF, Prezydent MKOl w latach 2001-2013
Festiwale, tak jak igrzyska, mają edycje letnie oraz zimowe. Pierwsza odbyła się latem 1991 r. w Brukseli, a zimowa w 1993 r. we włoskiej Aoście. W 2009 r. młodzi sportowcy zawitali do Polski. Arenami zmagań były Bielsko-Biała, Cieszyn, Tychy, Szczyrk oraz Wisła.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Julia Michałowska (lekkoatletyka) – złoty medal, pchnięcie kulą

XVI Letni EYOF Bańska Bystrzyca 2022

30 lipca zakończył się XVI Letni EYOF w Bańskiej Bystrzycy, podczas którego 2300 młodych sportowców z 48 krajów Europy rywalizowało w 10 dyscyplinach i 119 konkurencjach.
Edycja ta przejdzie do historii w naszym kraju, jako najlepszy występ letnich EYOF. Z wynikiem 20 medali: 5 złotych, 5 srebrnych, 10 brązowych Polacy w klasyfikacji medalowej zajęli 10. miejsce.
Młodzieżowa Reprezentacja Polski liczyła 95 sportowców (46 dziewcząt i 49 chłopców), którzy wystartowali w 8 dyscyplinach: badmintonie, gimnastyce, judo, kolarstwie, lekkiej atletyce, pływaniu, siatkówce oraz tenisie. Polaków zabrakło tylko w turniejach koszykówki i piłki ręcznej.
Uroczysta ceremonia otwarcia Festiwalu miała miejsce 24 lipca 2022 w centrum Bańskiej Bystrzycy –zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć defiladę wszystkich reprezentacji. Zgodnie z olimpijską tradycją jako pierwsi maszerowali Grecy, a jako ostatni gospodarze, czyli Słowacja. Polską reprezentację wprowadziła para chorążych judoczka Aleksandra Kowalewska oraz siatkarz Mateusz Nowak (214 cm wzrostu!).

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Patryk Goszczurny (kolarstwo) – złoty medal, jazda indywidualna na czas

Program KJOM

Partnerem Młodzieżowej Reprezentacji Polski EYOF jest program KINDER Joy of moving, realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie. Jego celem jest promocja aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz edukacja sportowa.
W 2022 r. Ferrero celebruje 30-lecie działalności w Polsce i 15-lecie realizowania programu KINDER Joy of moving. Dzięki partnerstwom z wybranymi organizacjami sportowymi – Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Tenisowym, Polskim Związkiem Żeglarskim oraz organizacjami non-profit jak Fundacja Moniki Pyrek, promocja aktywności fizycznej przez wspólną sportową zabawę zyskuje ogólnopolski zasięg i radosny wymiar! Razem działamy na rzecz upowszechniania sportu, jak i uniwersalnych wartości olimpijskich - przyjaźń, szacunek czy też fair play sprawdzą się podczas zawodów, ale i w codziennym życiu każdego z nas – mówi Magdalena Szozda, Brands Partnership & KINDER Joy of moving Manager, Ferrero Polska Commercial.
Dzięki podejmowanym w ramach KINDER Joy of moving licznym inicjatywom sportowe marzenia dzieci i młodzieży stają się rzeczywistością.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Sebastian Antosiak (lekkoatletyka) – złoty medal, skok wzwyż

207 medali biało-czerwonych

Podczas trzech dekad w EYOF wzięło udział tysiące sportowców z całej Europy. Dla wielu zdobyte podczas tej imprezy medale okazywały się początkiem wspaniałej kariery.
Do tej pory reprezentanci Polski w historii startów w letniej edycji wywalczyli 172 medale (48 złotych, 50 srebrnych, 74 brązowe). W gronie medalistów znaleźli się znani z seniorskich występów zawodnicy: Przemysław Stańczyk, Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki (pływanie), Ewa Krause i Daria Pogorzelec (judo), Tomasz Ścigaczewski i Michał Bieniek (lekkoatletyka) czy też siatkarki i siatkarze – Agata Mróz, Katarzyna Skowrońska, Marcin Możdżonek, Jakub Kochanowski i Bartosz Kwolek.
Wśród sportowców z edycji zimowych, łyżwiarz szybki Konrad Niedźwiedzki–dwukrotny medalista EYOF (Vuokatti 2001) i brązowy medalista olimpijski z Soczi 2014, szef misji olimpijskiej Pekin 2022.
Podczas dotychczasowych letnich i zimowy edycji EYOF polscy sportowcy sięgnęli łącznie po 207 medali (56 złotych, 62 srebrne, 89 brązowych).

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Roch Krukowski (lekkoatletyka) – złoty medal, rzut oszczepem

Droga do prawdziwej sławy

Uprawianie sportu może zapewnić drogę nie tylko do prawdziwej sławy, ale przede wszystkim nauczyć, jak ważna w życiu jest rzetelna, codzienna praca. Sport to jasno sprecyzowane cele, mierzalne wyniki, postępy i co najważniejsze sukcesy, które dają siłę i chęć do kolejnej rywalizacji. Przykłady sportowców, którzy wspięli się na szczyt, zawsze pozostają największą motywacją.
EYOF to doskonała okazja, aby nauczyć młodych sportowców z całej Europy, jak ważne są ideały, takie jak uczciwa rywalizacja, szacunek, tolerancja i przyjaźń – podkreśla Jean-Michael Saive, były znakomity tenisista stołowy, siedmiokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, a dziś działacz MKOl.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Tomasz Bajraszewski, Radosław Lach, Rafał Dziewięcki, Jakub Szarapo, Adrian Lepionka (lekkoatletyka) – złoty medal, sztafeta szwedzka (100m-200m-300m-400m)

Realizuj marzenia – zacznij być SMART!

Wielu z nas słowo „smart” kojarzy się dziś zapewne z najnowszym modelem smartfona. A tymczasem „SMART” to znakomita metoda do wyznaczania sportowych celów i osiągania ich.
Ideę SMART formułuje się zgodnie z akronimem, który tworzy nazwę tej metody. To zbiór pięciu cech, jakie powinien spełniać nasz cel. Pierwsze litery pochodzą od angielskich słów: Specific (Sprecyzowany), Measurable (Mierzalny), Achievable (Osiągalny), Relevant (Istotny), Time-bound (Określony w czasie).
Sport uczy determinacji, wyznaczania celów i osiągania ich. Gdyby nie moja aktywność, kiedy byłem dzieckiem, to jestem przekonany, że tych wszystkich medali by nie było. Droga, którą obrałem, była najlepszą z możliwych – mówi Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski z Tokio w rzucie młotem.
Więcej informacji na www.olimpijski.pl . Zapraszamy!

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Kochasz sport? Weź udział w konkursie

Co ważne, zwycięzców będzie trzech i każdy otrzyma taką samą nagrodę. Odpowiadając prawidłowo na trzy proste pytania, możecie wygrać plecak z kolekcji strojów młodzieżowej reprezentacji EYOF Bańska Bystrzyca 2022, ufundowany przez Polski Komitet Olimpijski oraz kartę podarunkową do sklepu 4F o wartości 300 zł, ufundowaną przez Ferrero Polska Commercial.

Konkurs trwa od 4 do 31 sierpnia. Zapraszamy do zabawy!

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Laureaci konkursu

1. Joanna M. (Rogowo)

2. Michał C. (Chybów)

3. Malwina S. (Kostrzyn nad Odrą)

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.
arrow