Podaruj sobie odrobinę słońca – z tymi grami

Podaruj sobie odrobinę słońca – z tymi grami

Idzie wiosna. Robi się coraz cieplej, a słońce coraz śmielej wygląda zza chmur. Przyroda budzi się do życia i wszystko się zieleni. Aż chce się ruszyć w pole i coś uprawiać dla relaksu. Nie masz gdzie i jak? Nie szkodzi. Możesz zaznać radości obcowania z naturą i pracy na roli bez wychodzenia z domu!

Podaruj sobie odrobinę słońca – z tymi grami

Wiele gier z tego gatunku nie stroni od humorystycznych, lekkich tonów i czyni swoimi bohaterami sympatyczne zwierzaki.

Wirtualne poletko

Gry farmerskie, takie jak słynna Farmerama, to osobny i liczny podgatunek sieciowych, przeglądarkowych gier MMO. W przeciwieństwie do innych popularnych gier strategicznych, produkcje w stylu My Free Farm 2 nie są nastawione na rywalizację z innymi graczami. Nie uświadczymy w nich armii, broni i bitew czy też ogólnie przemocy. Wręcz przeciwnie, są to tytuły łagodne i całkowicie pacyfistyczne. Zajmujemy się w nich tylko swoim poletkiem, które oczywiście z biegiem czasu rozrasta się do sporej farmy albo nawet dużego i prężnie działającego przedsiębiorstwa rolnego. Zarządzanie nim i rozwijanie go to sama przyjemność, której możemy się oddawać codziennie przez wiele miesięcy!

Farma podzielona jest zawsze na grządki, na których można zasiać różnego rodzaju rośliny. Jeśli będziemy je nawozić i podlewać, szybko zbierzemy plony!

Rolnictwo, jakie jest, każdy widzi

Choć gier farmerskich jest sporo do wyboru, to wszystkie wykorzystują podobne schematy i zasady rozgrywki. I nic dziwnego, w końcu każda z nich dzieli z pozostałymi tę samą tematykę. W każdej, czy to są Wolni Farmerzy czy BigFarm, siejemy i zbieramy plony, w każdej stawiamy zagrody dla zwierząt hodowlanych i je karmimy, w każdej też owoce naszej ciężkiej pracy upłynniamy na rynku, w skupie lub spółdzielni. Mimo tych wspólnych mianowników i podobnych rozwiązań mechanicznych, gry te różnią się od siebie znacznie w szczegółach. Przedstawiamy cztery, które naszym zdaniem są najbardziej warte uwagi.

Takiej oprawy wizualnej można się spodziewać raczej po pełnoprawnej grze komputerowej, a nie darmowym, przeglądarkowym tytule MMO.

My Free Farm 2

To produkcja, która znakomicie sprawdzi się w przypadku młodych i początkujących farmerów. Lub tych starszych, którzy nadal chcieliby patrzeć, jak kwitną ich zasiewy. My Free Farm 2 wyróżnia się dużym i bardzo przejrzystym interfejsem, który będzie doskonale czytelny zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych miłośników wirtualnego rolnictwa. Dużym plusem jest tutaj również zaskakująco zaawansowana, trójwymiarowa i świetnie animowana oprawa graficzna.

Zagraj na dobregry.pl/myfreefarm2.

Widok z góry może nie jest tak atrakcyjny wizualnie, ale za to bardziej czytelny i ułatwiający planowanie przestrzenne upraw.

Wolni Farmerzy

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tutaj do czynienia z nieco bardziej poważną symulacją uprawy roli. Wolni Farmerzy pozwalają nam nie tylko na samodzielne rozwijanie farmy i prowadzenie handlu, ale również na namiastkę gry wieloosobowej. Gracz może się bowiem zapisać do jednego z klubów farmerskich, zrzeszających innych graczy. W ten sposób można brać udział w różnych dodatkowych konkursach i interakcjach oraz niedostępnych dla grających samotnie wydarzeniach.

Zagraj na dobregry.pl/wolnifarmerzy.

Na tej wirtualnej farmie nie zabraknie ciekawych zajęć i dodatkowych opcji nawet najbardziej doświadczonym cyfrowym rolnikom.

BigFarm

Ta produkcja przeznaczona jest dla graczy bardziej zaawansowanych i chcących zmierzyć się z nieco większymi wyzwaniami. BigFarm, choć posiada kolorową i przyjemną dla oka oprawę graficzną, jest produkcją o całkiem sporym poziomie złożoności. Opcji jest tu mnóstwo, nie tylko dotyczących samych upraw i hodowli, ale też różnorodnych aktywności pobocznych. Gracz oczywiście wprowadzany jest w te tajniki stopniowo za pomocą dobrze zaprojektowanego samouczka. Rozbudowane BigFarm może zapewnić przyjemne zajęcie na bardzo, bardzo długi czas, więc jeśli ktoś szuka gwarancji codziennego relaksu na farmie, to znajdzie ją właśnie tutaj.

Zagraj na dobregry.pl/bigfarm.

Awansowanie na kolejne poziomy odblokowuje niezliczone dodatkowe lokacje naładowane przeróżnymi atrakcjami. W tej grze monotonia i nuda po prostu nie istnieją.

Farmerama

60 milionów zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić. Farmerama to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych gier typu farmerskiego, od lat działających na rynku. To już w zasadzie nie jest gra, lecz prawdziwa instytucja. Swoja małą farmę można rozwinąć tutaj w bez mała kombinat produkujący nie tylko mnóstwo różnych płodów rolnych, ale także zajmujących się hodowlą bardzo wielu (często egzotycznych) gatunków zwierzaków. Przez lata gra obrosła w praktycznie niezliczoną liczbę dodatkowych aktywności, lokacji, wyzwań i misji do wykonania, więc można mieć pewność, że nikomu nie zabraknie tutaj ciekawej i zajmującej zawartości.

Zagraj na dobregry.pl/farmerama.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.
arrow