Poczuj flow! Najszybszy but do biegania od Under Armour

Bieganie jeszcze nigdy nie było tak lekkie i przyjemne. Z butami bez tradycyjnej gumowej podeszwy biega się szybciej i dalej. Nie trzeba też zabierać na trening dodatkowych gadżetów, takich jak zegarek czy telefon. But sam gromadzi i zapisuje w aplikacji wszystkie niezbędne informacje.

Powrót do najlepszych biegowych tradycji

Na przestrzeni ostatniej dekady bieganie stało się w Polsce sportem narodowym. Dyscyplina, która przez lata przyciągała wąskie grono wyczynowców nastawionych na wynik, jest dziś powszechna. Można pokusić się o porównanie, że kontynuujemy najlepsze tradycje lat 70., kiedy to po raz ostatni bieganie było w naszym kraju tak bardzo popularne. Pierwszy warszawski maraton, zorganizowany 30 września 1979 roku, ukończyło 1800 biegaczy. To wynik, którego przez lata nie udało się powtórzyć. Polacy ponownie oszaleli na punkcie biegania około 2007 roku. Parki, aleje i ulice zapełniły się biegaczami w każdym wieku. Jak wynika z badania MultiSport Index 2019, aktywnych fizycznie jest już 64 proc. Polaków (21 mln), a co trzeci z nich biega!

Dlaczego biegamy? Jak podaje Narodowy Spis Biegaczy, 95 proc. chce zadbać o swoje zdrowie i kondycję, a 66 proc. – po prostu lubi biegać. Bieganie sprzyja myśleniu, pozwala obcować z przyrodą, wzmacnia samodyscyplinę i jest dobrym sposobem na aktywne zwiedzanie miasta.

Dla zdrowia i kondycji, nie dla mody

Inne powody? 62 proc. pytanych biega, bo ich to uszczęśliwia i pozwala odreagować stres. Wszystko dzięki wydzielaniu się endorfin ("hormonów szczęścia"), które nie tylko zmniejszają ból, ale też wywołują uczucie euforii, zadowolenia i błogości. Już po pierwszych biegowych kilometrach. Bieganie jest także jednym z najlepszych sposób na utratę zbędnych kilogramów. Ten argument wskazuje co drugi badany. Co ciekawe, tylko 3 proc. robi to, bo chce być modnym.

Biegać każdy może

Polacy biegają dwa, trzy razy w tygodniu, głównie wieczorami i przez cały rok – czytamy w raporcie "Zwyczaje biegaczy w Polsce". Większość nie dłużej niż dwa lata, choć co dziesiąty uprawia tę aktywność już od ponad dekady. Najpopularniejszy dystans biegowy to 10 km. Bieganie jest najbardziej naturalną formą aktywności fizycznej dla człowieka. Co ważne, nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy wygodny strój i odpowiednie buty. Te najnowszej generacji, jak UA Flow Velociti Wind od Under Armour, sprawiają, że nie potrzebujesz dodatkowych gadżetów takich jak zegarek czy opaska fitness. But sam wszystko zmierzy.

Lata testów i 17 tys. próbnych kilometrów

Natura stworzyła nas do biegania. Umiejętność pokonywania długich tras, także maratonów i ultramaratonów, jest uwarunkowaną ewolucyjnie cechą rodzaju ludzkiego. Każdy biegacz doskonale zna ten moment, w którym zaczyna czuć, że mógłby biec i biec. Długo, lekko i bez wysiłku. Z nowymi butami Under Armour "biegowe flow" można poczuć jeszcze łatwiej. Konstruktorzy marki zaprojektowali innowacyjny but, który stworzony jest właśnie z myślą o szybkości i przełamywaniu własnych barier. Jak to możliwe? Projektanci zlikwidowali jego najcięższą część – gumową podeszwę zewnętrzną. Po trzech latach testów i ponad 17 tysiącach kilometrów przebiegniętych przez 130 sportowców w ręce, a dokładniej na stopy biegaczy, Under Armour oddał UA Flow Velociti Wind – buty klasy high performance.

– Ma się uczucie, jakby te buty nic nie ważyły, prawie jakby nic w nich nie było – mówi Madeline Kopp, UA Pro Runner. – Kiedy mam je na sobie, mam wrażenie, że nic mnie nie obciąża – dodaje Morgan McDonald, wielokrotny mistrz Australii w biegach średnio- i długodystansowych.

Flow, czyli nic mnie nie obciąża

UA Flow zrywa z konstrukcją tradycyjnego buta do biegania poprzez wyeliminowanie gumowej podeszwy zewnętrznej i zastąpienie jej mieszanką pojedynczej pianki. Dzięki temu powstał but z najlżejszą na rynku podeszwą środkową. Męski w rozmiarze 42 waży zaledwie 240 gramów, kobiecy w rozmiarze 38 jest lżejszy o 13 gramów.
Profesjonalni biegacze, którzy testowali UA Flow Velociti Wind, podkreślają przede wszystkim ich lekkość.

Coraz szybciej, coraz dalej

Zastosowana w butach UA Flow Velociti Wind technologia zapewnia biegaczowi doskonałą szybkość reakcji, zwrot energii oraz przyczepność, która pozwala jak najpewniej pokonywać kolejne kilometry. Gwarantuje również znakomitą amortyzację (system all-in-one) i wytrzymałość.

Dodatkowo konstruktorzy Under Armour zaprojektowali cholewkę UA Warp, która idealnie dopasowuje się do stóp, zwiększając wydajność i przyczepność w czasie biegu. Cholewka wyposażona jest w taśmy wspierające, które działają jak pasy bezpieczeństwa. Napinają się i rozluźniają w zależności od potrzeb. Poruszają się razem ze stopą, wspierając ją przy każdym kroku.

Trening na bazie danych

Biegając w butach UA Flow Velociti Wind, nie potrzebujemy też dodatkowych obciążeń w postaci zegarka, opaski fitness czy telefonu z aplikacją. W podeszwie buta znajduje się sensor, którzy mierzy wszystkie parametry treningu, w tym dystans, czas biegu, tempo czy długość kroku.
Dane z każdego treningu zapisywane są w aplikacji mobilnej UA MapMyRun. Informacje mogą być dostępne w czasie rzeczywistym. Użytkownik otrzymuje też najważniejsze wskazówki i porady, jak poprawić swoją formę. Może też skorzystać z gotowych planów treningowych. Aplikacja jest darmowa, można ją pobrać ze sklepów Google Play i AppStore.

Bieganie w butach Under Armour jest jeszcze przyjemniejsze, a bicie kolejnych rekordów to tylko kwestia czasu. A z UA Flow Velociti Wind – pisząc wprost – poczujecie flow!

Buty UA – gdzie można przymierzyć i kupić

Buty UA Flow Velociti Wind są już dostępne w Polsce. Można je kupić w UA Brand Houses (w CH Arkadia w Warszawie, ul. Jana Pawła II 82 oraz w CH Bonarka w Krakowie, ul. Kamińskiego 11), na stronie internetowej sportstylestory.pl oraz w wybranych sklepach sportowych.

Biegacze mogą też wybierać spośród takich modeli jak: UA Hovr Sonic (przy wybiciu oddają nawet 60 proc. energii), UA Hovr Infinite (ze specjalną konstrukcją opracowaną na podstawie biomechaniki stopy) czy UA Hovr Machina (stworzone dla tych, którzy szukają równowagi między elastycznością a amortyzacją).

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.
arrow