Idealne dopasowanie. Kobiecy komfort nawet podczas dynamicznych ćwiczeń

Fitness i bieganie

Polki są coraz bardziej aktywne fizycznie. Według najnowszego raportu MultiSport Index 2023 ćwiczenia co najmniej raz w miesiącu deklaruje w naszym kraju 64 proc. dorosłych kobiet. Najwyższy wskaźnik pań regularnie uprawiających sport widoczny jest w najmłodszej grupie wiekowej: 18–24 lata (88 proc. ankietowanych) i 25–29 lat (84 proc.).
Najbardziej popularne wśród Polek są ćwiczenia na siłowni oraz zajęcia fitness. Ten rodzaj aktywności fizycznej wybiera 18 proc. kobiet. Na drugim miejscu znalazła się jazda na rowerze (17 proc.), na kolejnych zaś spacery (14 proc.) i bieganie (13 proc.).

Nie ćwiczę, bo…

Wciąż jednak niezwykle duży jest odsetek pań, które z różnych względów rezygnują z regularnych ćwiczeń. Międzynarodowe badania na ten temat przeprowadziła amerykańska marka produkująca odzież, akcesoria i obuwie sportowe Under Armour.
Okazuje się, że brak pewności siebie jest przeszkodą w byciu bardziej aktywną aż dla 61 proc. kobiet. Jeszcze więcej odrzuca uprawianie sportu z obawy, że będą oceniane w kontekście swojego ciała lub osiąganych wyników (68 proc.). Co więcej, niemal 3/4 aktywnych pań (72 proc.) odczuwa dyskomfort związany z ruchem biustu podczas ćwiczeń.

Biustonosz to podstawa

Co ważne, przy tej ostatniej kwestii istotny nie jest sam rozmiar biustu. Z analizy ekspertów Under Armour wynika, że biust w rozmiarze miseczki A jest w stanie przemieścić się nawet do 4 cm w pionie, a biust w rozmiarze miseczki G aż do 14 cm. Dlaczego tak się dzieje? W biuście nie ma mięśni, a jedynie skóra i więzadła Coopera. Przy dynamicznych aktywnościach fizycznych, jak fitness, bieganie, tenis czy piłka nożna, niezwykle ważne jest zatem wsparcie ciała w postaci odpowiednio dobranego biustonosza.
Under Armour wychodzi naprzeciw kobiecym potrzebom, od lat wprowadzając na rynek komfortowe biustonosze. Z myślą o najbardziej aktywnych kobietach marka stworzyła właśnie nową linię staników treningowych.

Większy komfort, większa wydajność

Jak podkreślają przedstawiciele Under Armour, dobrze dobrany biustonosz jest w stanie zredukować pionowy ruch biustu nawet o 69 proc. Dzięki temu aktywność sportowa staje się bardziej komfortowa i przyjemna, a trening efektywniejszy.
Wygodny biustonosz ma kluczowe znaczenie dla wydajności – zaznacza Vanessa Niestrom, menedżer odzieży damskiej w Under Armour.
Poczucie komfortu i wsparcia jest dla mnie bardzo ważne, a nowy biustonosz zdecydowanie w tym pomaga. Nosiłam go na treningach i czuję się niesamowicie – potwierdza Laura Freigang, reprezentantka Niemiec w piłce nożnej oraz ambasadorka Under Armour.

Jak druga skóra

Biustonosz treningowy Under Armour HG High Print sprawdzi się nie tylko w przypadku zawodowych sportsmenek, ale też kobiet trenujących amatorsko. Stanik jest idealnie dopasowany do ciała i zapewnia wsparcie biustu w każdej sytuacji. Zawodniczki, które miały okazję go testować, podkreślały, że jest niczym druga skóra.
Regulowane i wygodne w noszeniu ramiączka podtrzymują biust, zapewniając nieustające poczucie komfortu. Krzyżujące się ramiączka można ustawić na odpowiedniej wysokości i zabezpieczyć przed przesunięciem się za pomocą praktycznej haftki. Co ważne, żaden element biustonosza nie uciska ciała.
Siateczka z tyłu gwarantuje przewiew i chroni przed nadmiernym poceniem się. A wygodne zapięcie zapewnia łatwe zakładanie oraz zdejmowanie stanika.

Lekkość podczas treningu

Biustonosz został wykonany w technologii HEATGEAR. Tworzy go maksymalnie oddychający materiał, który pochłania pot i reguluje temperaturę ciała, zapewniając przyjemny efekt chłodzenia.
Projektując ten stanik treningowy, marka odrzuciła też tradycyjne zasady konstrukcyjne i stworzyła wyściółkę na wzór cyfry 8, aby uzyskać jeszcze bardziej aerodynamiczne dopasowanie. Dzięki temu zapewnia on poczucie niezwykłej lekkości podczas treningu.
Mój biust jest na właściwym miejscu przez cały czas, a to naprawdę dużo znaczy – podkreśla Laura Freigang, piłkarka Eintrachtu Frankfurt.
Staniki z nowej kolekcji Under Armour HG High Print kosztują 249,99 zł. Biustonosze dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: szarym, łososiowym oraz wielokolorowym.
Kolekcja jest dostępna w sklepach stacjonarnych Under Armour w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie i na stronie https://sportstylestory.com/under-armour-bra-magnetico.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.
arrow