Green Friday w Decathlonie. Postaw na dobrą jakość z drugiej ręki

Green Friday w Decathlonie. Postaw na dobrą jakość z drugiej ręki

Nie musisz sięgać po pachnący nowością sprzęt, aby czerpać pełną radość z uprawiania sportu. W Decathlonie rower, narty czy zegarek do biegania można kupić z drugiej ręki. Dzięki usłudze 2nd Life zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale pomożesz też planecie.

Kupuj z głową i odpowiedzialnie

Wszystko wskazuje na to, że era bezrefleksyjnego gromadzenie przedmiotów mija. Szalejąca inflacja sprawia, że zaczynamy kupować coraz mniej i uważniej. Nawet zamożniejsi konsumenci zmieniają dziś swoje zachowania zakupowe. A jeśli do tego dodamy rosnące zrozumienie dla problemów klimatu i świadomość, że sterty niepotrzebnych rzeczy zalewają planetę, to nic dziwnego, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy aby na pewno potrzebujemy kolejnego produktu.
Nic dziwnego, że takie akcje jak Black Friday mogą tracić na popularności. Odpowiedzią jest Green Friday organizowany przez Decathlon. Sieć sklepów z asortymentem sportowym od dawna stawia na ekologiczne rozwiązania. Zamiast kupować kolejną nową bluzę do fitnessu, warto sięgnąć po tę z drugiej ręki. Mało tego, w Decathlonie swój używany sprzęt łatwo odsprzedamy.

Drugie życie dla produktów

2nd Life to jedna z kluczowych usług oferowanych przez Decathlon. Marka umożliwia klientom kupowanie używanych produktów wysokiej jakości, ale w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż gdyby zdecydowali się na fabrycznie nowy sprzęt. Podarowanie artykułom sportowym drugiego życia to droga do zminimalizowania wzmożonej konsumpcji oraz zrewidowania swoich potrzeb zakupowych.
Wybierając produkty 2nd Life, mamy pewność, że spełniają one wszystkie wymogi jakości i bezpieczeństwa. Sprzęt zanim trafi do sprzedaży, jest sprawdzany przez pracowników sklepu, a jeśli zachodzi taka potrzeba, naprawiany i poddany regeneracji. Asortyment 2nd Life najczęściej pochodzi ze zwrotów od klientów, został lekko uszkodzony w dostawie lub nosi niewielkie ślady użytkowania.

Rower tańszy nawet o 2 tys. zł

W swojej ofercie Decathlon ma obecnie ponad 5 tys. produktów, którym podarowano drugie życie. Od rowerów i hulajnóg przez narty, po namioty i materace kempingowe.
I tak np. wśród oferty znajdziemy m.in. nowoczesny rower elektryczny ROMET ORKAN, który w 2nd Life możemy kupić taniej aż o 2 tys. zł. To crossowy e-bike z 28-calowymi kołami i aluminiową ramą wyprodukowaną w polskiej fabryce. W tym modelu zamontowano system napędowy Bafang oraz baterię o mocy 36 V, która umożliwia przejechanie bez ładowania nawet kilkudziesięciu kilometrów. Minusy? Niewielkie rysy oraz lekkie zabrudzenia. Czyli takie ślady, jakie nasz rower może zyskać już podczas pierwszej wyprawy. Trzeba pamiętać, że produkty w ofercie Decathlon 2nd Life to pojedyncze sztuki, więc nie warto zwlekać z decyzją o zakupie - ale jeśli ktoś nas ubiegł, to w szerokiej ofercie na pewno znajdziemy inną, ciekawą alternatywę.

Zegarek dla fanów ekstremalnych wrażeń

Jeśli natomiast nie przeszkadza nam brak fabrycznego opakowania, to w ofercie zegarków sportowych w atrakcyjnej cenie (1999 zł zamiast 2299 zł) czeka na nas zegarek z GPS-em – Coros Vertix Ice Breaker. To jeden z najmocniejszych i najbardziej cenionych przez wyczynowców modeli. Znakomicie sprawdzi się dla biegaczy, fanów wspinaczki i miłośników ekstremalnych podróży. Nawigacja zaprowadzi nas w najodleglejszy zakątek.
Zegarek ma niezwykle wytrzymałą baterię, która bez ładowania pozwoli pokonać najdłuższy ultramaraton (bez funkcji GPS może pracować przez 45 dni!). Sprzęt jest wodoszczelny, można w nim nurkować na głębokości kilkunastu metrów oraz korzystać z niego nawet w temperaturze do -30°C. Urządzenie pozwala na mierzenie wielu parametrów m.in. pułapu tlenowego, efektu treningu oraz tempa progowego.

Bądź gotowy na zimę

Również szykując się do nadchodzącego sezonu narciarskiego, warto zajrzeć do 2nd Life. Znajdziemy tam absolutnie wszystko, czego potrzebujemy, aby skompletować niezbędny sprzęt. Kurtki, kaski, gogle, kijki, buty i oczywiście narty.
W ofercie narciarskiej znalazł się m.in. model męskich nart zjazdowych z 2022 r. Atomic VANTAGE 75 C z wiązaniami (rozmiar 169 cm), który można kupić taniej o 350 zł. To deski idealne dla zaawansowanego narciarza, które gwarantują łatwe prowadzenie w każdym śniegu. Co ważne, narty wyglądają jak nowe, co potwierdza szczegółowy raport z ich kontroli przeprowadzony przez pracownika Decathlonu, a także, jak każdy produkt z oferty 2nd Life, są objęte gwarancją

Sprzedawaj, nie wyrzucaj!

W Decathlonie nie tylko kupimy produkty z drugiej ręki, ale też możemy odsprzedać swój używany sprzęt, dzięki usłudze BuyBack. Cały proces odbywa się w kilku prostych krokach. Najpierw możemy zarejestrować online nasz produkt i uzyskać jego szacunkową wycenę, ale nie jest to konieczne. Następnie przynosimy sprzęt do sklepu, gdzie doradca sportowy po dokładnych oględzinach wyznacza ostateczną cenę odkupu. Na jej równowartość otrzymujemy voucher do wykorzystania w Decathlonie. Co ważne, obecnie odkupywane są produkty o wartości do 1000 zł, a sprzęt musi być w stanie pozwalającym na dalsze jego użytkowanie. Na stronie usługi możemy sprawdzić jaki rodzaj sprzętu można odsprzedać w danym sklepie.
Odkupiony od nas towar zostanie przygotowany do ponownej sprzedaży i wystawiony w ofercie 2nd Life. Produkt otrzyma swoje drugie życie, dzięki czemu kolejna osoba będzie mogła czerpać radość z jego użytkowania.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.
arrow